Zadzwoń 600 720 740 Zadzwoń 507 512 520 email biuro.wodan@gmail.com icon
Logo

Pompy Ciepła

Co warto wiedzieć o pompach ciepła?

To nowoczesne, ekologiczne i najbardziej oszczędne urządzenie grzewcze.

 

Pompa ciepła to efektywne urządzenie pobierające energię z otoczenia budynku (powietrza, wody lub gruntu), która przy udziale prądu, przekształcana jest w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, wody użytkowej. Samo urządzenie swoim wyglądem  i wielkością przypomina niewielkich rozmiarów lodówkę lub też piec gazowy, w przypadku pompy ciepła bez wbudowanego zasobnika CWU. Zasada działania pompy ciepła, pomimo tego, że jest urządzeniem grzewczym, jest zasadniczo identyczna z działaniem lodówki. Jednak, gdy ta ostatnia usuwa ciepło z wnętrza i przekazuje je na zewnątrz, to pompa ciepła usuwa ciepło z przestrzeni zewnętrznej i przekazuje energię do budynku w postaci ciepła.  

 

pompy_ciepla_belchatow.jpg

 

Coraz więcej osób szukając taniego w eksploatacji i ekologicznego urządzenia grzewczego, decyduje się na zastosowanie takiego urządzenia, które zapewni nie tylko niskie koszty ogrzewania, ale również będzie bezawaryjnie pracować przez kilkadziesiąt lat.

Ciekawostką jest, że o pompach ciepła, traktowanych jako stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku urządzeń grzewczych, mówi się już blisko 200 lat. Tymczasem dopiero pierwsza połowa dwudziestego wieku przyniosła realistyczne spopularyzowanie pomp ciepła na całym świecie. Od kilku lat  wyraźnie rośnie liczba zamontowanych tego typu urządzeń w Polsce.  Przyczyn takiej sytuacji należy zauważać w coraz to większej świadomości ekologicznej oraz licznych korzyściach wynikających z montażu takiego urządzenia. Niekwestionowalną zaletą pomp ciepła jest niski koszt eksploatacji, komfort użytkowania. Rosnące ceny paliw tj. węgiel, gaz czy olej opałowy sprawia, że pompa ciepła niesie ze sobą szereg wiernych korzyści:

  • Ekologiczność
  • Oszczędność
  • Czystość i wygoda
  • Bezobsługowość

Pompy ciepła dzięki temu, że wykorzystują odnawialną energię, są nieodłącznym elementem każdego pasywnego i niskoenergetycznego domu. Są bezpieczne, nie stwarzają ryzyka wybuchu. Mogą pracować w każdym pomieszczeniu gospodarczym, nie zajmują dużo miejsca.

 

Pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna to zgrany duet, który wspólnie zapracuje na Twoje oszczędności.


Fotowoltaika Bełchatów

Fotowoltaika Bełchatów

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności